Schola

Schola ve Velkých Karlovicích – „Zasněžená schola“.

Schola má současně 11 členů pod vedením Terezy Martinákové. Zkoušky scholy jsou každý pátek od 16:00 a každou neděli v 9:30. Schola doprovází zpěvem bohoslužby v neděli 10:30 a 1.pátky v měsíci při dětské mši. Pravidelně se účastní setkání schol v Lidečku a na Hostýně, také zpívají při různých jiných příležitostech – Noc kostelů, děkanátní setkání, atd… Za celoroční píli jsou děti odměněny v létě chaloupkou.

Do scholy jsou zvány děti (od 8let), které rády zpívají.


CHALOUPKA 2020

Každoroční akcí naší scholy je chaloupka, a i tento rok jsme si společně mohli užít 4 dny u nás v pastoráku. Celým programem nás provázely „záhadné deníky“, které tak nějak souvisely s vybranými evangelii z Písma. Tento rok máme totiž Rok Bible, a tak jsme se chtěli na čtení Knihy knih zaměřit.  

 Kromě čtení deníků a hraní nejrůznějších her jsme si poprvé zažili „svatbu“ jedné z našich kamarádek :), vyzkoušeli si své hudební dovednosti v hudebních workshopech, trénovali písničky na svatby, které nás tento rok ještě čekají, zašli jsme si brzy ráno k Jezeru a dali si snídani ve formě pikniku. Jedno odpoledne bylo provázeno QR kódy, jež nás dovedly do lesa, kde jsme si zahráli naši oblíbenou hru Kradení pokladů.

 Středeční večer se odehrával v prostorách pastoráku. A když říkáme ODEHRÁVAL, tak to myslíme doslova. První věcí, která se hrála, bylo divadlo. Je to taková tradice, že si během chaloupky skupinky vymyslí scénář ze zadaných slov, kostýmy a rekvizity, nacvičí vymyšlené scénky a poté je předvedou ostatním. Přípravu večeře jsme měli také formou „hry“ – soutěže Master chef schola, kdy děti rozdělené do trojic předvedly své kuchařské dovednosti. Vyvrcholením programu byla přehlídka Schola má talent, při které jsme v nejrůznějších skupinách vystoupili s připravenými tanci (nacvičenými holkami) a akrobatickými prvky (o ty se postarali naši kluci). Večer zakončila „diskotéka“, oblíbená hra Upíři a samozřejmě děkovná modlitba. Na to, že už bylo opravdu pozdě večer, se děti do děkování zapojili tak, že jsme museli po několika desítkách minut, modlitbu ukončit slovy: Pane, děkujeme Ti ZA VŠECHNO, jinak bychom už ani nestihli jít spát.

Chaloupku jsme si užili a myslíme, že jsme se zase o kousek více poznali, sblížili a uvědomili si, že kamarádství je pro nás tím, co nám dodává energii zpívat společně Bohu, který našemu společenství žehná.   

VAŠE ZASNĚŽENÁ SCHOLA