SLAVNOST TĚLA A KRVE PÁNĚ

BOŽÍ TĚLO

V neděli 14. června jsme se mohli v naší farnosti účastnit slavnosti Těla a Krve Páně.

Boží Tělo je slavnost, při které se zdůrazňuje reálná přítomnost Ježíše Krista jako Boha i jako člověka v eucharistii.

Součástí bylo procesí, při němž byla našim otcem Františkem nesena Svátost oltářní ke čtyřem předem připraveným oltářům. Průvod byl veden ministranty s křížem v čele, za nimi šli děti, a rozhazují květiny před kněze nesoucího Svátost oltářní. Vše probíhalo za doprovodu zpěvu všech přítomných farníků, kteří se řadili za kněze.

Při zastavení u jednotlivých oltářů otec František žehnal farnosti, rodinám a celé obci.

Panno Maria, naše prostřednice, děkujeme, že se můžeme zase setkávat ve větším počtu.